Kevade peatuses

Kui korona seab piiranguid, siis tegijad leiavad ikka võimaluse. Meie klubiline Ülo Soomets pani Tori bussijaama üles juba teise näituse.

Näitust käisid kaemas nii meie klubi esindajad kui ka Pärnu Postimees.

Pärnu Postimehes kirjutatakse:

Fotograaf Ülo Soomets rääkis, et tegemist on juba teise näitusega, sest varem sai samas kohas imetleda talviseid pilte. Mõtte korraldada bussijaamas selline näitus andis talle Tori rahvamaja kultuurikorraldaja Argo Juske. 
Juske väitel tekkis näituse idee sellest, et bussijaamas leidus vaba ruumi. Tema sõnutsi oli üks tingimusi see, et pildid oleksid tehtud Tori vallas.
Praegu on bussiootekojas üleval viis kevadist pilti, mis on tehtud umbes kolme–nelja aasta vältel. “Arvestasin piltide valikul sellega, et kõigil oleks midagi vaadata,” lausus Soomets ja lisas, et näha saab kõike kevadele iseloomulikku. “Igapäevase masenduse kõrval peab olema killuke rõõmu.”
Tegemist ongi Tori piirkonnas võetud kaadritega, näiteks on õunapuuõite pilt tehtud bussijaama kõrval, kus varem asus õunaaed.
Soometsa ütlust mööda ongi nüüd plaanis oma näitusega hõlmata kõik neli aastaaega. “Kui me Soomaad ka arvestame, peaks viienda aastaaja kohta samuti näituse tegema,” arvas ta.  
Soometsa ja Juske jutu järgi tulevad fotosid uudistama kaugema kandi inimesedki ja bussijaamast on võimalik kaasa haarata piirkonda tutvustavaid infovoldikuid.