Meie analoogi-mehed Pärnu Muuseumis

Päevapiltnik Henn Soodla näitusel Pärnu Muuseumis on üks isevärki kamber kuhu külalised võivad sisse piiluda. Rein Holtsmanni töötoas sai jälgida, kuidas töö pimikus põhimõtteliselt käib.

Omal ajal oli pimik koduses vannitoas üsna tavapärane. Nüüd äratab see nostalgiat. Pildi filmilindilt paberile jõudmise protsessi tuli kaema seltskond huvilisi, kes tahtsid vanu mälestusi ellu äratada.

Pärnu Muuseumi kutsel toimetasid näitusel kaks Pärnu Fotoklubi staazikat liiget. Alustuseks tegi Henn Soodla koos kuraatori Aleksandra Ehtega oma näitusel autorituuri. Siis poetati end näituse pimikusse Rein Holtsmanni juttu ja tegevust jälgima. Meenutati ja võrreldi nõuka aegseid vahendeid ja jagati kasulikke pisinippe. Pimikus toimetajale on näiteks punane ämber päris hea abivahend. Paberid on küll muutunud, kuid ka nendega on võimalik sõbraks saada. Peale testriba ilmutamist ja säriaja valikut saadi pilt lõplikult paberile. Soovijad saavad kokku ilmselt ka teist korda, et ühiselt mõned oma filmid ilmutada.